Wesołe Żabki to działający od 10 lat niepubliczny żłobek znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego i Akademii Medycznej. Stworzyliśmy to miejsce głównie z myślą o najmłodszych pociechach pracowników uczelni i studentów oraz Rodziców pracujących i mieszkających w okolicach Placu Grunwaldzkiego. W praktyce okazało się, że ze względu na wysoką jakość usług i lokalizację w centrum miasta, do naszego żłobka zjeżdżają się również Rodzice z dziećmi z innych części Wrocławia. Wesołe Żabki przy ul. Smoluchowskiego są jednocześnie siedzibą utworzonej przez nas kilka lat temu Akademii Rozwoju „Trampolina”.

Posiadamy wpis do rejestru żłobków pod numerem 78.

Dysponujemy dużymi pomieszczeniami w eleganckiej kamienicy, w których m.in są:

  • trzy sale nauki i zabawy,
  • sala relaksu dla najmłodszych,
  • szatnia,
  • toaleta oraz prysznic.

Sale zabaw wyposażone są w funkcjonalne mebelki, które wyróżniają się wysoką jakością i spełniają wymagania zawarte w normach: PN-ISO 5970:1994, PN-F-06009:2001, PN-90/F-06010/05, co zostało potwierdzone certyfikatami wydanymi przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Aparatury Badawczej i Dydaktycznej COBRABID Sp. z o.o. oraz  atrakcyjne zabawki oraz pomoce dydaktyczne renomowanych firm takich jak: Wehrfritz, Moje Bambino, Nowa Szkoła.

Na wyposażeniu żłobka mamy również filtr do wody Hydropure Vario 159 Redox, który zapewnia dzieciom i kadrze zdrową przefiltrowaną czystą wodę do picia.

Dodatkowo żłobek jest wyposażony w urządzenie Ozonomatic Jolly MED  posiadające program do odkażania i odświeżania pomieszczeń, który za pomocą ozonu dezynfekuje pomieszczenia żłobka. Dzięki temu nasze placówki są cyklicznie odkażane.

Posiadamy pozytywną opinię sanitarną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczącą zapewnienia bezpieczeństwa i higienicznych warunków pobytu dzieci oraz pozytywną opinię Powiatowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej dotyczącą zabezpieczenia przeciwpożarowego placówki.

Nasza kadra jest przeszkolona w zakresie BHP i udzielania pierwszej pomocy.

Nasz żłobek jest czynny przez cały rok w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00 (w razie potrzeby Rodziców, ustalona zostanie inna godzina).

Zapraszamy do oglądania naszych sal.