Wesołe Żabki to działający od 8 lat niepubliczny żłobek znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego i Akademii Medycznej. Stworzyliśmy to miejsce głównie z myślą o najmłodszych pociechach pracowników uczelni i studentów oraz Rodziców pracujących i mieszkających w okolicach Placu Grunwaldzkiego. W praktyce okazało się, że ze względu na wysoką jakość usług i lokalizację w centrum miasta, do naszego żłobka zjeżdżają się również Rodzice z dziećmi z innych części Wrocławia. Wesołe Żabki przy ul. Smoluchowskiego zapoczątkowały rozwój sieci naszych żłobków we Wrocławiu (przeczytaj o drugiej placówce na Zakrzowie).

Posiadamy wpis do rejestru żłobków pod numerem 78.

Dysponujemy dużymi pomieszczeniami w eleganckiej kamienicy, w których m.in są:

  • trzy sale nauki i zabawy,
  • sala relaksu dla najmłodszych,
  • szatnia,
  • toaleta oraz prysznic.

Sale zabaw wyposażone są w funkcjonalne mebelki, które wyróżniają się wysoką jakością i spełniają wymagania zawarte w normach: PN-ISO 5970:1994, PN-F-06009:2001, PN-90/F-06010/05, co zostało potwierdzone certyfikatami wydanymi przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Aparatury Badawczej i Dydaktycznej COBRABID Sp. z o.o. oraz  atrakcyjne zabawki oraz pomoce dydaktyczne renomowanych firm takich jak: Wehrfritz, Moje Bambino, Nowa Szkoła.

Na wyposażeniu żłobka mamy również filtr do wody Hydropure Vario 159 Redox, który zapewnia dzieciom i kadrze zdrową przefiltrowaną czystą wodę do picia.

Dodatkowo żłobek jest wyposażony w urządzenie Ozonomatic Jolly MED  posiadające program do odkażania i odświeżania pomieszczeń, który za pomocą ozonu dezynfekuje pomieszczenia żłobka. Dzięki temu nasze placówki są cyklicznie odkażane.

Posiadamy pozytywną opinię sanitarną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczącą zapewnienia bezpieczeństwa i higienicznych warunków pobytu dzieci oraz pozytywną opinię Powiatowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej dotyczącą zabezpieczenia przeciwpożarowego placówki.

Nasza kadra jest przeszkolona w zakresie BHP i udzielania pierwszej pomocy.

Nasz żłobek jest czynny przez cały rok w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00 (w razie potrzeby Rodziców, ustalona zostanie inna godzina).

Zapraszamy do oglądania naszych sal.