• Ciocia Agnieszka
  • Wujek Maciek Żabski
  • Ciocia Ola Żabska
  • Ciocia Ola
  • Ciocia Ola Żabska
  • Ciocia Agnieszka
  • Ciocie z Wilanowskiej i... Mikołaj
  • Ciocia Ola
  • Ciocia Iza
  • Ciocia Agnieszka i ciocia Ania
  • Ciocia Jola

Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje z dziećmi wiele natchnionych chwil
[Janusz Korczak – wielki pedagog i lekarz]

Dzieciństwo to okres decydujący w kształtowaniu się osobowości Państwa dzieci, a szczęśliwe dzieciństwo stanowi fundament w dalszej fazie życia. W naszych żłobkach pracę opiekuńczą i edukacyjną opieramy na szczerych, przyjaznych, pozytywnych relacjach oraz wspieramy rozwój dzieci w budowaniu poczucia siły wewnętrznej.

Nasz zespół to grupa pedagogów i opiekunów, dla których praca z małymi dziećmi jest ogromną pasją i przyjemnością:)

Posiadamy wykształcenie i doświadczenie pedagogiczne, nie boimy się wyzwań opiekuńczych i edukacyjnych. Same jesteśmy mamami (niektóre z nas) – więc wiemy jakie to ważne, aby dzieci spędzały czas w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu. Nastawiamy się na indywidualność każdego dziecka i jego potrzeby. Pokazujemy świat małemu (wielkiemu) człowiekowi w sposób jak najbardziej ciekawy i atrakcyjny.

Ponieważ lubimy się śmiać, naszym priorytetem jest uśmiech naszych podopiecznych. Podstawą naszej pracy edukacyjnej z dziećmi jest twórcza zabawa, bo to ona sprawia dziecku największą przyjemność. Razem z naszymi Żabkami cieszymy się każdą chwilą spędzoną w żłobku. Poprzez uczenie pozytywnych emocji chcemy pokazywać dzieciom, jak piękny jest świat i jak ważny jest każdy człowiek, nawet ten najmniejszy.

W naszej pracy korzystamy z metod aktywizujących dzieci do rozwoju i samodzielności, nastawiamy się na korzystanie z innowacyjnych pomysłów i narzędzi dydaktycznych. Dodatkowo zapraszamy do współpracy różnych specjalistów i artystów. Pamiętając o naturalnej umiejętności eksplorowania świata przez dzieci, kreujemy dla nich dogodne warunki do improwizowania na temat własnej przestrzeni magicznej, zanim rozpoczną edukację przedszkolną i szkolną.

Poznajcie nas:

KADRA  PEDAGOGICZNA

Marta  – „Ciocia Marta”

opiekun w żłobku i klubie dziecięcym, pedagog – mgr pedagogiki specjalnej o specjalizacji oligofrenopedagogika, certyfikowany specjalista Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

W naszym żłobku tańczy, śpiewa, maluje
i się z dziećmi gimnastykuje:)

 

—————————————————-

Ania – „Ciocia Ania”

opiekun w żłobku i klubie dziecięcym – absolwentka pedagogiki oraz edukacji elementarnej (wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej). Zafascynowana metodą Marii Montessori, wdraża jej elementy w codziennych czynnościach – zabawie, nauce, samoobsłudze. Prywatnie dumna mama przedszkolaka.

„Wesołe Żabki od rana zabawia – przytula, pociesza i chętnie rozmawia.”


Sandra – „Ciocia Sandra”

opiekun w żłobku i klubie dziecięcym w trakcie certyfikacji – młoda mama, ale z doświadczenie z małymi i większymi dziećmi; jej głowa jest pełna pomysłów, uwielbia rozwijać dzieci muzycznie i plastycznie, sama śpiewa od 6 roku życia; uważam, że muzyka w życiu dziecka to bardzo istotny element; stawiam przede wszystkim na cierpliwość, czułość i bliskość;)

Mimo młodego wieku, doświadczenie już mam
i wszystkim dzieciom uśmiechy przesyłam,
głowa pełna pomysłów, serce otwarte, Twoje dziecko rozwinie się jeszcze bardziej;)


Jolanta – „Ciocia Jola”

opiekun w żłobku i klubie dziecięcym  pasjonatka pracy z dziećmi, zaangażowana w rozwijanie najmłodszych podopiecznych; kreatywna opiekunka dziecięca z pasją do prac plastycznych i muzycznych;
instruktor Senspolastyki i Logorytmiki

W naszym żłobku przy niej nikt się nie nudzi,
pozytywną energią zaraża dużych i małych ludzi:)

————————————————————————————-

KADRA ZARZĄDZAJĄCA

Aleksandra Więcławska- Żabska

właścicielka i założycielka wrocławskiej sieci niepublicznych żłobków „Wesołe Żabki” i Sali Zabaw w Teatrze Współczesnym i Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, pomysłodawczyni Akademii Rozwoju TRAMPOLINA –  mgr socjologii, pedagog ze specjalizacją Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna, nauczyciel Edukacji Informatycznej i Technicznej, animator, nauczyciel w Szkole Europejskiej- media cyfrowe, grafik komputerowy; prywatnie kreatywna mama dwójki synów

Goni za technicznymi nowinkami i tryska pomysłami,

nowe rzeczy dla żłobka wymyśla

i jest zawsze z nami, nie tylko w myślach;)

—————————————————-

Maciej Żabski

 właściciel i dyrektor wrocławskiej sieci niepublicznych żłobków „Wesołe Żabki”  politolog, po studiach podyplomowych z Organizacji i Zarządzania Oświatą, animator, opiekun dziecięcy, instruktor pływania; prywatnie świetny tata dwóch synów

W żłobku wszyscy go słuchają, no a dzieci uwielbiają,

jeździ po Wrocławiu, bo załatwia ważne sprawy,

ale gdy jest w gabinecie – to zabawi każde „dziecię”:)

mACIEJ

—————————————————-

Kamila Górecka

menadżer we wrocławskiej sieci niepublicznych „Wesołe Żabki” – mgr zarządzania zasobami ludzkimi, trener biznesu Grupy SET,  certyfikowany konsultant narzędzi diagnostycznych Extended DISC; posiada uprawnienia MEN do opieki nad dziećmi w wieku do lat 3; wdraża w żłobkach dobre praktyki organizacyjne (podpatrzone w innych branżach) i prowadzi zajęcia języka angielskiego; współorganizator drugiej placówki „Wesołych Żabek” przy ul. Wilanowskiej; pasjonatka rozwoju dzieci i dorosłych zaangażowana w organizację zajęć Akademii Rozwoju TRAMPOLINA; prywatnie kochająca maluszki uśmiechnięta mama dwójki nastolatków

Korpo zostawiła w tyle, teraz w pracy czas spędza „mile”,

z kadrą żłobkową i rodzicami rozmawia,

dzieci przytula, nowe pomysły wdraża:)

—————————————————-

WSPÓŁPRACUJĄCA KADRA SPECJALISTÓW

Sylwia

muzyk, rytmik, muzykoterapeuta – studentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku wokalistyka, uczennica Szkoły Muzycznej im. R. Bukowskiego na kierunku rytmika. Doświadczona animatorka zabaw motoryczno-muzycznych z dziećmi  różnym wieku. Techniki, które wykorzystuje na zajęciach obejmują m.in grę na instrumentach (pianino, ukulele, instrumenty perkusyjne), śpiew, taniec, improwizację ruchową, wprowadzanie nietypowych dźwięków, ćwiczenia na koordynację ruchową itp. Prywatnie: kocha zwierzęta i podróże oraz operę.

Anna

instruktor warsztatów ceramicznych oraz szklarskich – absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Właścicielka jednej z galerii „Na Jatkach” we Wrocławiu. W „Wesołych Żabkach” prowadzi cykliczne warsztaty ceramiczne.

Weronika

kynoterapeuta – certyfikowany dogoterapeuta specjalizujący się w oswajaniu psów do pracy z dziećmi oraz trener prawidłowych zachowań ludzi w obecności psów.  Właścicielka Centrum Szkolenia Psów – CRIMSON we Wrocławiu. Prywatnie: mama jednej z naszych Żabek:)