• dav
  Sala zabaw - rytmika z ciocią Natalką
 • Pokój odpoczynku
 • Szatnia
 • Zajęcia z ceramiki w jadalni
 • Ostatnie wolne miejsca w innowacyjnym żłobku przy ul. Wilanowskiej

 

Żłobek „Wesołe Żabki” 2 to innowacyjna placówka, która jako pierwsza w sieci żłobków „Wesołe Żabki” wdraża nowe narzędzia i metody edukacyjne. Powstała z myślą o Rodzicach i ich dzieciach  z dzielnicy Psiego Pola we Wrocławiu i okolic. Mieści się w nowoczesnym lokalu zaadaptowanym i urządzonym na potrzeby żłobka, zgodnie z ustawą określającą zasady organizowania i funkcjonowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. „Wesołe Żabki” przy ul. Wilanowskiej są częścią sieci naszych żłobków we Wrocławiu (przeczytaj o pierwszej placówce przy pl. Grunwaldzkim).

Posiadamy wpis do rejestru żłobków pod numerem 149.

Dysponujemy lokalem ok. 160 m2, w którym mieszczą się:

 • trzy sale do nauki i zabawy,
 • sala doświadczania świata dla najmłodszych (w przygotowaniu),
 • stołówka,
 • szatnia oraz wózkownia,
 • dwie łazienki dostosowane dla dzieci.

Sale zabaw wyposażone są w funkcjonalne mebelki, które wyróżniają się wysoką jakością i spełniają wymagania zawarte w normach: PN-ISO 5970:1994, PN-F-06009:2001, PN-90/F-06010/05, co zostało potwierdzone certyfikatami wydanymi przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Aparatury Badawczej i Dydaktycznej COBRABID Sp. z o.o. oraz  atrakcyjne zabawki oraz pomoce dydaktyczne renomowanych firm takich jak: Wehrfritz, Moje Bambino, Nowa Szkoła.

W roku 2017 w celach dydaktycznych zaopatrzyliśmy żłobek przy ul. Wilanowskiej w urządzenie multimedialne Tajemnicza Wyspa. Jest to jedyne w Polsce urządzenie łączące trzy zastosowania: tablicę interaktywną, podłogę interaktywną oraz projektor multimedialny w jednym! Zajęcia prowadzone przez naszą kadrę z użyciem Tajemniczej Wyspy wspierają rozwój psychoruchowy dzieci w wieku od 2 do 6 lat, a nawet młodszych. Prowadzimy je w oparciu o dostępne programy oraz realizujemy własne scenariusze zajęć wydobywające potencjał intelektualny każdego dziecka i rozwijające go wszechstronnie. Urządzenie to można również stosować do pracy z dziećmi z dysfunkcjami ruchowymi, z zaburzeniami mowy oraz z dziećmi starszymi (nawet do 10 lat).

Na wyposażeniu placówki na ul. Wilanowskiej mamy również piankowy plac zabaw, który bez względu na pogodę, pozwala dzieciom rozwijać motorykę dużą, czyli ćwiczyć ruchy, w które  zaangażowane jest całe ciało lub jego znaczna część, np. ręce i nogi. Dzieci pokonując piankowe przeszkody ćwiczą aktywność ruchową, jak: raczkowanie, chodzenie, bieganie, skakanie, czołganie się, utrzymanie równowagi – co w wieku do lat 3 stanowi podstawę do dalszego rozwoju psychoruchowego i intelektualnego.

Jedną z innowacyjnych części żłobka na Wilanowskiej jest Salka Doświadczania Świata (w przygotowaniu), w której już niebawem dzieci będą mogły poznawać świat poprzez zmysły słuchu, wzroku, dotyku zapachu… a to wszystko pod opieką naszej wyszkolonej kadry, która dostosuje zajęcia prowadzone w salce do etapu rozwoju naszych podopiecznych….

W trosce o zdrowie naszych podopiecznych zakupiliśmy urządzenie Ozonomatic Jolly MED posiadające program do odkażania i odświeżania pomieszczeń, które za pomocą ozonu dezynfekuje pomieszczenia żłobka. Dzięki temu nasze placówki są cyklicznie odkażane.

Posiadamy pozytywną opinię Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz pozytywną opinię Sanepidu o warunkach bezpieczeństwa i higieny w lokalu. 

Nasza kadra jest przeszkolona w zakresie BHP i udzielania pierwszej pomocy.

Nasz żłobek jest czynny przez cały rok w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00 (w razie potrzeby Rodziców, ustalona zostanie inna godzina).

Zapraszamy do oglądania naszych sal.